Sklep online


Sklep alsen.pl

Nasz sklepNawigacjaAktualne oferty oromocyjne i rabaty !!!

Nasi partnerzy


enterasys panda security projekt 206 emko case alsen

antec asrock asus delock emco_case fractal gigabyte intel jetway maxpoint msi via zotac

Szybki kontakt:


Intesys s.c.
Szamotuły, Staszica 9
tel. 61 29 23 054
biuro@intesys.pl


WMS

System Filar WMS jest systemem klasy Warehouse Management System, czyli systemem zarządzania magazynem. 
Rolą jego jest optymalizacja procesów magazynowania w firmie z wykorzystaniem technik automatycznej identyfikacji.
 
  • Elastyczny i wszechstronny system zarządzania magazynem
  • Możliwość dowolnej personalizacji systemu
  • Łatwa integracja z dowolnym systemem sprzedaży opartym na bazie SQL
  • Filar WMS jest systemem w pełni online, zapewniającym bezpieczeństwo i integralność danych
  • Aplikacja mobilna działa w oparciu o niezawodny i wydajny Georgia Softworks Telnet Server
  • Możliwość leasingu oprogramowania 
 
 
Jedne z nielicznych funkcji Systemu Filar WMS to:
 
Plan magazynu
Odwzorowanie fizycznej infrastruktury do magazynowania z uwzględnieniem wymiarów i  wag. System rysuje przekroje  regałów i rzędów. System wyróżnia cztery typy lokalizacji: miejsca zbiórki w strefie kompletacji, miejsca w strefie  składowania, bufory przyjęć i wydań oraz lokalizacje transportowe.
 
Kodowanie
System umożliwia korzystanie z kodów GS1, jak i kodów prywatnych. Dla towarów pozbawionych kodów możliwe jest  przypisanie kodów alfanumerycznych. System posiada funkcje wydruku kodów CODE128 i EAN128 na drukarkach etykiet.  Wyszukiwanie towarów, ich partii oraz lokalizacji można przeprowadzać po kodach: towarów, lokalizacji, nośników. W  identyczny sposób następuje weryfikacja poprawności wydania.
 
Wymiana danych
System może być zasilany i udzielać odpowiedzi poprzez:  bezpośrednią wymianę danych w bazie danych, komunikaty EDI,  ręczną wymianę danych poprzez dokumenty drukowane. FilarWMS może pracować jako system niezależny, gdyż posiada  narzędzia do zakładania wszystkich obiektów.
 
Obsługa deponentów
Na magazynie można przechowywać  towary wzięte w depozyt od wielu deponentów bez wydzielania stałych miejsc. System  pilnuje poszczególnych partii towarów, nie pozwalając na wymieszanie towarów.
 
Towary
System posiada edytor dla nowych towarów (nie muszą być importowane), hierarchię jednostek miar, parametry  przypisane dla towarów takie jak: daty graniczne, wymiary, wagi, objętości, zgniatalność, stan minimalny,  lokalizacje domyślne. Do identyfikacji można stosować kody prywatne.
 
Obsługa wielu nośników
System dopasowuje nośniki pod względem możliwości ich wykorzystania do kompletacji konkretnych towarów. System  zarządza gospodarką materiałową w tym zakresie.
 
Obsługa dat ważności i partii towarów
System pilnuje dat ważności towarów, możliwość wydania według kolejki FEFO.
 
Przyjęcia
Pilnowanie parametrów wejściowych dla towarów takich jak ilości i data ważności.  Przyjęcie odbywa się do bufora  przyjęć i generowane są zlecenia transportu dla operatorów wózków.
 
Kompletacja
Kompletacja z całkowitym rozksięgowaniem i optymalizacją najkrótszej ścieżki oraz doborem odpowiedniego nośnika.  Algorytm optymalizacji wykorzystuje informacje o parametrach nośnika, masy i objętości towarów, zgniatalności  towaru. Możliwe jest określenie, że dany towar jest jedynym na danym nośniku oraz, że dla danego towaru konieczny  jest konkretny nośnik. Możliwe jest zastosowanie kolejek FIFO, FEFO, LIFO i dodatkowej według wprowadzonego  atrybutu. Wydanie może być sprawdzane przed wysyłką.
 
Pilnowanie jednorodności palet
Możliwe zastosowanie ograniczeń co do przesuwania towarów w strefę składowania, za równo w zakresie gabarytów i  masy, jak i jednorodności.
 
Możliwość pracy jako system zależny
System może pracować jako zależny od systemu sprzedaży, a nie równoległy jak to ma miejsce standardowo. Oznacza to,  że system może importować stany magazynowe z systemu sprzedaży, a nie dokumenty. Wówczas system służy głównie do  podpowiadania lokalizacji towaru.
 
Zlecenia transportu
System pokazuje operatorowi wyłącznie zlecenia, do których przypisana jest jego funkcja. Można magazyn podzielić na  dowolne strefy do których operatorzy mają dostęp.
 
Inwentaryzacja
System pozwala na inwentaryzację części powierzchni, bądź wybranych towarów metodą jednokrotnego, bądź wielokrotnego  liczenia. Każda komisja spisowa przypisana jest do konkretnych lokalizacji i system prowadzi komisję półka po półce.  W zależności od występujących procedur możliwa jest inwentaryzacja z dokładnością do towaru; towaru i daty; towaru,  daty i partii; towaru, daty, partii i nośnika.
 
Zapis do bufora
Wszelkie operacje zapisywane są przed zakończeniem do bufora, w związku z czym utrata zasięgu, lub rozładowanie  baterii nie powoduje utraty danych.
 
Raporty
Dostępne są raporty dotyczące wypełnienia magazynu, rotacji towarów, stanów nośników. Każda lista ma możliwość  sortowania i eksportowania danych do arkusza kalkulacyjnego.
 
Kontrola
System posiada funkcję wyświetlenia historii danej partii towarowej i historii zmian w kartotece towarowej.  Dodatkowo użytkowanie poszczególnych funkcji regulują role użytkowników, a dostęp do lokalizacji przypisane im  funkcje.

 

Data modyfikacji: 2015-05-23 13:51:43
Komputer Mini-ITX POS Terminal Komputer Mini-ITX biuro i dom Komputer Mini-ITX Video Player HD Multi Display Komputer Mini-ITX Video Player HD Zasilacz PICO PSU

Intesys s.c. informatyk, oprogramowanie, usługi informatyczne, outsourcing IT, komputery, mini-ITX, serwery, helpdesk, serwis komputerowy, internet mobilny. Usługi są dostępne między innymi w miejscowościach: Szamotuły, Czarnków, Pniewy, Poznań, Ostroróg, Obrzycko, Wronki, Duszniki, Gądki, Swarzędz, Oborniki, Rokietnica, Kiekrz, Przeźmierowo, Dopiewo, Buk, Opalenica, Kaźmierz, Tarnowo Podgórne, Luboń, Rogoźno, Czerwonak, Murowana Goślina, Nowy Tomyśl.