Sklep online


Sklep alsen.pl

Nasz sklepNawigacjaAktualne oferty oromocyjne i rabaty !!!

Nasi partnerzy


enterasys panda security projekt 206 emko case alsen

antec asrock asus delock emco_case fractal gigabyte intel jetway maxpoint msi via zotac

Szybki kontakt:


Intesys s.c.
Szamotuły, Staszica 9
tel. 61 29 23 054
biuro@intesys.pl


Zdalna pomoc i administracja

W czasach, gdy niemal każda firma ma dostęp do szerokopasmowego internetu, większość czynności serwisowych można dokonać przez internet, łącząc się z komputerem klienta.

 

Pomoc zdalna

Pomoc zdalna polega na podłączeniu się do pulpitu użytkownika i rozwiązanie jego problemu, czy to z oprogramowaniem, czy z jego obsługą. Dzięki temu najczęściej nasi klieci otrzymują pomoc tak szybko jakbyśmy byli w tym samym budynku. Najczęsciej cała sesja pomocy zdalnej, łącznie z rozwiązaniem problemu nie przekracza 15 minut.

 

Administracja zdalna

Administracja zdalna polega na zarządzaniu infrastrukturą klienta przez internet. Wszystkie współczesne serwery, urządzenia sieciowe i zasilające mają dziś możliwości zarządzania przez sieć, w tym serwery mają często opcje operowania bezpośrednio na sprzęcie, poniżej systemu operacyjnego.

W dzisiejszych czasach wiele firm nie posiada w swoich siedzibach infrastruktury, tylko wynajmuje ją w centrum danych. Często zdarza się, że dzierżawi się nie tyle maszyny w centrum danych, tylko moc obliczeniową na maszynach wirtualnych. O takich systemach mówi się, że pracują w chmurze. Do takich systemów istnieje wyłącznie dostęp poprzez internet. Firma użytkująca taki system nie posiada sprzętu, nie musi także zatrudniać specjalistów do jego obsługi. Za zwyczaj potrzeby firm jeśli chodzi o administrację takim serwerem nie przekraczają kilku godzin w miesiącu, w takim przypadku lepiej skorzystać z zewnętrznej firmy takiej jak nasza i za niewielką opłatą mieć profesjonalną obsługę swoich kluczowych systemów 24h.

 

 


Wymagania

Jeśli chodzi o pomoc zdalną, nie ma żadnych wymagań poza dostępem do internetu. Niezbędne oprogramowanie albo masz wbudowane w system operacyjny, albo otrzymasz je od nas. Jeśli Twój komputer chroniony jest zaporą sieciową to też nie problem - wówczas Ty połączysz się do nas, a nie my do Ciebie.

 

Jeśli chodzi o administrację to nie ma potrzeby inwestować jakichkolwiek środków w oprogramowanie, gdyż systemy serwerowe są w nie wypodarzone z definicji. Jeśli chodzi o serwery Windows to korzystamy ze zdalnego pulpitu, w przypadku systemów Unix/Linux korzystamy z linii komend (SSH), w przypadku ruterów, systemów firewall, przełączników korzystamy z linii komend o ile urządzenia te posiadają takie możliwości, w pozostałych przypadkach wykorzystujemy przeglądarkę internetową.

 

Korzystamy wyłącznie z zabezpieczonych połączeń i nigdy nie wystawiamy bezpośrednio do internetu infrastruktury lokalnej klienta.

 

 

 

Data modyfikacji: 2015-05-23 13:53:16
Komputer Mini-ITX POS Terminal Komputer Mini-ITX biuro i dom Komputer Mini-ITX Video Player HD Multi Display Komputer Mini-ITX Video Player HD Zasilacz PICO PSU

Intesys s.c. informatyk, oprogramowanie, usługi informatyczne, outsourcing IT, komputery, mini-ITX, serwery, helpdesk, serwis komputerowy, internet mobilny. Usługi są dostępne między innymi w miejscowościach: Szamotuły, Czarnków, Pniewy, Poznań, Ostroróg, Obrzycko, Wronki, Duszniki, Gądki, Swarzędz, Oborniki, Rokietnica, Kiekrz, Przeźmierowo, Dopiewo, Buk, Opalenica, Kaźmierz, Tarnowo Podgórne, Luboń, Rogoźno, Czerwonak, Murowana Goślina, Nowy Tomyśl.